Loading...
Genel

DİYABET VE MEDİKAL KİMLİK

Halk arasında şeker hastalığı olarak tabir edilen Diabetes Mellitus, genel olarak kanda glukoz (şeker) seviyesinin normalin üzerine çıkması, buna bağlı olarak normalde şeker içermemesi gereken idrarda şekere rastlanmasıdır. Farklı türevleri bulunan diyabet hastalığı, ülkemizde ve dünyada en sık rastlanan hastalıklar arasında yer alır. Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun sağlamış olduğu istatistiki verilere göre her 11 yetişkinden biri diyabet hastalığına sahip olmakla birlikte her 6 saniyede bir birey diyabet kaynaklı sorunlar nedeniyle hayatını kaybetmektedir.

Diyabet hastalığı, bireylerde kendini üç temel belirti ile gösterir. Bunlar normalden fazla yemek yeme ve doymama hissi, sık idrara çıkma, ağızda kuruluk ve tatlılık hissi ve buna bağlı olarak aşırı su içme isteği olarak sıralanabilir.

Bayılma, kendinde olmama halinde, kan değerleri düştüğünde ya da çıktığında yanlarında birilerinin olması ya da bir tıbbi kimlik bulundurmaları gerekiyor.

 

Durum böyle olunca diyabet hastalığı son derece ciddi bir önem taşıyor. Tüm ilk müdahale gerektirecek anlar için gerekli olan medikal kimlik faydalı takı diyabet hastalığında da kurtarıcı oluyor!

 

Diyabetliyim, diyabet hastasıyım, gibi başka kişisel bilgilerinizle beraber seçeceğiniz takımıza, bu bilgiler işlenir.

Diyabetliyim bilekliği ile güvende hissedeceksiniz.

Tüm ürünlerimiz için bize ulaşabilir, detaylı bilgi için arayabilirsiniz. 🙂

www.medikalkimlik.com

 ve;

0542 499 5 112

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir