Loading...
Genel

ALERJİ VE BİLEKLİK KULLANIMI

Alerji uzun yıllardır bilinen ve çok fazla insanda görülen bir rahatsızlıktır. Alerji kelimesi Yunanca’dan gelmektedir. Değişmiş tepki şekli anlamına gelir.

Alerjiyle, çevremizdeki başlangıçta zararlı olmayan doğal maddelere karşı, vücudun tepkisindeki değişiklikler kastedilmektedir. Bu maddelere alerjen adı verilir. Ve en yaygın olanları ev tozu keneleri, küf mantarı, tüylü hayvanlar, gıda maddeleri, tıbbi ilaçlar, metaller ve çimen ve ağaçlardan yayılan polenlerden kaynaklanmaktadır.

Kalıtım, alerjinin gelişmesinde önemli rol oynar. Anne ve babada alerji söz konusu değilse, çocukta da alerji rahatsızlığı çok düşük bir olasılıkla görülür.

Alerjiden şüphe duyulduğu anda, doktorla temasa geçilmelidir. Bazı aile doktorları alerji testlerini kendileri yapar veya hastayı bir uzmana, polikliniğe veya hastaneye sevk eder.

Alerjiyle yaşamak zorlu bir süreci beraberinde getirir. Ciddiye alınması ve son derece dikkat edilmesi gereken bu hastalık, hassas ve anlık gelişecek sonuçlarla ölüme de neden olabilir.

Durum böyle olunca, alerjiyi hem kendinize hem sağlık personellerine hem de yakınınızdaki insanlara hatırlatmanız gerekir. Bunun için en sağlam ve pratik yol; alerji bilgilerinizi içeren, daimi bir aksesuar taşımaktır.

Medikal Kimlik Faydalı Takı uzun zamandır, yetişkinlere ve çocuklara özel alerji bileklikleri tasarlıyor. Hayat kurtaran bilekliklerle aklınız hep rahat olacak. Özellikle çocuklara özel tasarlanan alerji bilekleri onların beğenisine hitap edeceği için keyifle kullanacaklar ve çıkarmak istemeyeceklerdir. 😊 Elbette kadınlar ve erkekler için de, birbirinden şık model/renk alternatifleri mevcut. Size özel tasarlanan tıbbi kimlikli alerji bilekliğiniz her daim kolunuzda kalsın!

Sitemize ulaşmak için: https://medikalkimlik.com/open/upload/index.php?route=common/home

Ayrıca, https://www.alerjidernegi.org.tr/ sitesi üzerinden Alerji ile Yaşam Derneği’ne de erişim sağlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir