Loading...
Genel

Medikal Kimlik Takılarını Hayvan Dostlarımız da Kullanabilir!

Tıbbi kimlik takılarının insanlar için hayati önemini biliyoruz. Zor durumlara düşen, kronik rahatsızlığı olan, ameliyat geçiren ya da kaybolma ihtimali olan canlılar yalnızca insanlar mı?

Hayır… Hayvan dostlarımız var! Onların da en az insanlar kadar, ilk yardıma ihtiyaçları oluyor. Hatta insanlardan daha fazla diyebiliriz. Hayvan dostlarımızın maalesef, kendilerini ifade etme ihtimalleri yok. Alışık olduğu ortam ve kişilerden de uzak kaldıkları zaman; bulundukları yeri yadırgarlar ve korkarlar. Onların tasmalarına iliştirilebilecek bir tıbbi kimlik sayesinde sevimli dostlarımıza denk gelen birisi, neye ihtiyacı olduğunu, sahibinin kim olduğunu ya da adresini görebilir.

Bu sayede hayatları kurtulabilir. Risk alanından çıkarlar. Herhangi bir hastalıkları varsa da en yakın veterinere yetiştirilebilirler.

Bu son derece önemli sağlık bilgilerinin hepsi medikal kimlik takısına lazer teknolojisiyle kazınır. Ve kıyafetlerine, tasmalarına aksesuar olarak yerleştirilebilir.

Hem kendiniz, hem yol arkadaşınız, hem de sokaktaki dostlarımız için bir iyilik yapıp medikal kimliğe göz atabilirsiniz!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir