Loading...
Genel

Medikal Kimlik Acil Durumlarda Yararlı mı?

Acil bir durumda, tıbbi durumlarınızın ilaçlarınızın ve alerjilerinizin ayrıntılarının iletilmesi, devam ettiğiniz bir yaralanmanın ciddiyeti nedeniyle engellenebilir. İlk yanıtlayanlar sizi yanıt vermeyen veya karışık bir durumda bulmuş olabilir. Medikal kimlik, hayati bilgileri sağlık görevlilerine veya acil servislere iletmenin basit ve etkili bir yoludur. Medikal kimlikler, sıkıntılı, şaşkın veya bilinçsiz, aciz ve kendi sağlığınızı savunamayabileceğiniz acil durumlarda sizin için konuşabilir.

Zamanı söylemek için bir saat takmak gibi, başkalarının bilmesi gereken tıbbi durumlar, ilaçlar veya alerjileriniz olduğunu bildiğinizde tıbbi kimliğinizi taşımamak ciddi sonuçlara yol açabilir. Acil durum herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde vurabilir ve çevrenizdeki sevdiklerinize yardım etmemiş olabilirsiniz. Tıbbi bir kimlik bu boşluğu doldurur ve kendi özgürlüğünüzde huzurlu bir hayat yaşayabilmenizi sağlarken, aynı zamanda sizi ve temel koşullarınızı tanımlayan bir şey kullandığınız bilgisiyle korunur.
Herhangi bir kronik hastalık veya hastalık tanısı konduktan hemen sonra tıbbi kimlik takmak çok önemlidir.

Medikal kimlik takmamak şunlara yol açabilir:

• Semptomların yanlış teşhisi

• Uygun tedavi ve bakımı erteleme

• Alerjik olabileceğiniz, mevcut ilaçlarınız için kontrolde olabileceğiniz veya sağlık durumunuz için zararlı olabileceğiniz ilaçlara ve tedaviye maruz kalma

• Küçük acil durumların karmaşık veya artan şiddeti

• Gereksiz hastane başvuruları

• Akıl sağlığı koşullarında yaşayan insanlar için tıbbi kimlik takmamak, kolluk kuvvetleri de dahil olmak üzere yanıt verenlerle iletişimsizlik riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Medikal kimliklerde giderek daha fazla modern tasarım kullanılmasıyla, herhangi bir kimlik takma damgası geçmişte kalıyor ve ruhunuzla birlikte beden bütünlüğünüzü de koruyorsunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir