Loading...
Genel

COVID-19’LU GÜNLERLE MÜCADELE

Nisan 2020’de Hastalık Kontrol Merkezleri (CDC), hasta Kronik Böbrek Hastalığı, Kalp Hastalığı, Diyabet, eski bir sigara içicisi ile kabul edildiğinde Covid-19 hastaneye yatışlarının büyük çoğunluğunun meydana geldiğini belirledi.
Şu anda bu tıbbi durumlardan biriyle yaşayanlar için, CDC “Acil müdahale ekipleri ve sağlık hizmeti sağlayıcıları için önemli bilgiler içeren bir tıbbi uyarı kimlik bileziği veya kolye takma” tavsiyesi şimdi her zamankinden daha fazla geçerlidir.
Kalp Hastalığı, Diyabet ve Akciğer Hastalıkları ile yaşayan daha yaşlı hastalar COVID-19’a özellikle duyarlıdır ve bir kimlik takmalıdır. Bununla birlikte, Coronavirus’tan etkilenen en savunmasız grupların birçoğunun acil durumlarda hayatlarını kurtarmaya yardımcı olabilecek diğer şeylerin yanı sıra tıbbi kimliklere erişimi yoktur.

Medikal Kimlik, güvenliğinize değer verir ve herkesi akıllı olmaya ve CDC tarafından özetlenen aşağıdaki senaryolar gibi Coronavirüsün etkisine hazırlanmaya teşvik ediyoruz :
• Kendi veya topluluk karantinaları veya kilitlenmeleri
• Arz sıkıntısı
• Güç, iletişim ve acil tıbbi hizmetlerde kesintiler
• Eczanelerin, hastanelerin, acil bakımların ve ayakta tedavi merkezlerinin sınırlı kapasitesi veya kapatılması
Acil bir durumda, bir tıbbi kimlik, sağlık profesyonellerinin tıbbi durumlar hakkında hızlı bir şekilde uyarılmasını ve hastaların ihtiyaç duydukları doğru tedaviyi almasını sağlamaya yardımcı olabilir. CDC , acil durum hazırlığı kontrol listenizin bir parçası olarak tıbbi bir kimlik öneriyor .
Bir pandemi sırasında hastanelere ve sağlık hizmetlerine erişim kritik seviyelere ulaşırsa, tıbbi kimliğe sahip olmak her zamankinden daha önemlidir. Tıbbi kimliğiniz, acil durumlarda her saniye önemli olduğunda diğerlerine ne yapacağını hemen bildirebilir.

Coronavirus Hastalığı için Tıbbi Kimliğe İhtiyacı Olanlar

Yaş grubu,
65 yaş ve üstü yetişkinler – ABD’de bildirilen 10 ölümden 8’i 65 yaş ve üstü yetişkinlerde olmuştur. Bu yaş grubu, bir kriz sırasında artan strese neden olabilecek COVID-19’dan kaynaklanan ciddi hastalık riski altındadır. Kendiniz veya yaşlı bir aile üyesi için tıbbi kimlik almak kaygıyı azaltmaya ve gönül rahatlığını artırmaya yardımcı olabilir.

Tıbbi durumlar,
Kalp Hastalığı – Amerikan Kalp Derneği , kalp hastalığı olan veya inme geçiren insanlar için dikkatli olmanızı ve hazırlanmasını tavsiye ediyor çünkü Coronavirus’dan daha yüksek komplikasyon riskiyle karşı karşıya olanlar arasında.

Diyabet – Amerikan Diyabet Derneği’ne göre, diyabetli kişilerin Coronavirüs ile enfekte olduklarında ciddi semptomlar ve komplikasyonlar yaşama olasılığı daha yüksektir.
Astım – COVID-19 bir astım krizi neden senin solunum yollarına (burun, boğaz, akciğerler) etkiler ve muhtemelen göre, zatürre ve akut solunum hastalığına yol açabilir.
Akciğer Koşulları veya Hastalığı – Akciğer Danışmanı’na göre KOAH, idiyopatik pulmoner fibroz ve kistik fibroz gibi akciğer rahatsızlığı veya bozukluğu olan hastalar COVID-19 için özellikle daha kötü sonuçlar doğurmaktadır .
HIV – COVID-19’un HIV’li insanlar üzerindeki etkisi bilinmemektedir, ancak CDC , sağlıklı kalmanın, tedavinin devam etmesinin ve enfeksiyonla savaşmak için sağlıklı bir bağışıklık sisteminin sağlanması için sağlık hizmeti sağlayıcılarının tavsiyelerini izlemenin önemini vurgular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir